4.10.2018 / Gösterim Sayısı : 57

Akkuş’da Öğrencilere Gıda Güvenilirliği Eğitimi Verildi

#Akkuş’da Öğrencilere Gıda Güvenilirliği Eğitimi Verildi

Yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte Akkuş İlçemizde Akkuş İlçe Kaymakamı Muhammed Enes ÇIKRIK ve İlçe Tarım ve Orman Müdürü Serdar ÇİNİCİOĞLU’nun da katılımlarıyla öğrencilerimize yönelik gıda güvenilirliği konulu eğitim düzenlenmiştir.

Akkuş IMKB Yatılı Bölge Ortaokulunda düzenlenen ve yaklaşık 200 öğrencimizin katıldığı eğitim toplantısında, İlçe Müdürü ve İlçe Kaymakamının yaptığı konuşmaların ardından İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli Ziraat Mühendisi Esra SOYLU tarafından  "Gıda Güvenilirliği" konulu bir sunum gerçekleştirilmiştir. Sunumda öğrencilerimize güvenli gıdaya erişim, gıda ürünleri alırken dikkat edilecek hususlar, gıda ambalajındaki etiket bilgilerinin kontrolü konularında bilgi verilmiştir. Öğrencilerimizin yoğun ilgi gösterdikleri ve sorularıyla aktif olarak katıldıkları eğitimin ardından, çikolata ikramı yapılarak toplantı sona erdirilmiştir.

Öğrencilere yönelik yapılan eğitimin ardından Akkuş Kaymakamı Muhammed Enes ÇIKRIK,  İlçe Tarım ve Orman Müdürü Serdar ÇİNİCİOĞLU ile beraberlerindeki teknik personel okul yemekhanesinde ve kantininde gıda denetim faaliyeti gerçekleştirip, sonrasında öğrencilerle birlikte akşam yemeği yemişlerdir.

''