4.10.2018 / Gösterim Sayısı : 61

Satış Yerlerine Yönelik Eş Zamanlı Denetimler Yapıldı

#Satış Yerlerine Yönelik Eş Zamanlı Denetimler Yapıldı
İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüz su ürünleri denetim ekipleri tarafından yapılan denetimlerle yasak boydaki balık satışlarına geçit verilmiyor.

Bu kapsamda İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz su ürünleri denetim ekipleri tarafından su ürünleri karaya çıkış noktalarında, denizde ve iç sularda, balıkçı barınak ve çekek yerlerinde, su ürünleri perakende satış yerlerinde, yol güzergâhlarında ve balık halinde denetimler yapılmaktadır. Özellikle, İl Müdürlüğümüz koordinasyonunda Ünye, Fatsa, Perşembe ve Altınordu ilçelerimizde perakende satış yerlerine yönelik son 2 günde eş zamanlı olarak denetimler gerçekleştirilmiştir. Yapılan denetimlerde 128 kg istavrit, 113 kg lüfer, 13 kg barbunya balığı olmak üzere toplam 254 kg su ürününe el konulmuş ve avlanabilir asgari boydan küçük balık satışı yapan 16 tane iş yerine idari yaptırım uygulanmıştır.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz denizde, yol kontrol noktalarında, su ürünleri perakende satış yerlerinde ve balık hallerinde denetimlerine mesai mefhumu gözetmeksizin devam edecektir. İl Müdürlüğü olarak amacımız balıkçılarımıza ceza kesmek değil balık stoklarını korumak ve sürdürülebilir balıkçılığı sağlamaktır. Aynı zamanda günü kurtarmak değil geleceği kurtarmaktır.

''