T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

ORDU’DA TARIMSAL ÜRETİMİN PLANLANMASI KONULU TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yayın Tarihi : 8.02.2024

Ülkemizde Tarımsal Üretimin Planlanması kapsamında düzenlenen il bilgilendirme toplantılarının Ordu ayağı İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda Hayvancılık Genel Müdürümüz Sayın Salih Çelik'in ve planlamadan sorumlu birimlerin daire başkanları ile konu uzmanlarının katılımıyla gerçekleştirildi. Sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturum şeklinde düzenlenen toplantının sabahki oturumu ilimizde Tarım ve Orman Bakanlığı'mıza bağlı tüm kurum ve kuruluşların yöneticilerine yönelik, öğleden sonraki oturumu ise İlçe Müdürlerimize yönelik gerçekleştirildi.

İl Müdürümüz Kemal Yılmaz'ın ilimiz tarımı hakkında yaptığı sunum ile başlayan toplantıda hayvansal üretim, bitkisel üretim ve su ürünleri alanlarında yapılacak planlı üretimin yol haritası katılımcılara anlatıldı.

Tarımsal Üretimin Planlanması ile ilgili katılımcılara bilgilendirmede bulunan Genel Müdürümüz Salih Çelik; “Dünyada yaşanan gelişmeler, tarımsal üretimin önemini her geçen gün arttırmaktadır. Tarımsal üretimin planlanması ile ürünlerin arz ve talep miktarı dikkate alınarak tarım havzası veya işletme bazında hangi ürün veya ürün gruplarının üretileceğinin belirlenmesi, stratejik ürünlerde arz güvenliğinin korunması, ülke ihtiyacına göre asgari ve azami üretim miktarlarının tespit edilerek, arz fazlası veya eksikliğinin oluşmasının önüne geçilmesi sağlanacaktır." ifadelerini kullandı.

Daha sonra Hayvancılık Genel Müdürümüz Sayın Salih Çelik'in katılımıyla ilimizde hayvancılık konusunda faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ile istişare toplantısı düzenlendi. Toplantıda Tarımsal Üretimin Planlanması ile ilgili bilgiler verildi.​