T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

12. “TARIM VE İNSAN” KONULU FOTOĞRAF YARIŞMASI ESERLERİ SERGİSİ AÇILDI

Yayın Tarihi : 20.9.2022

Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından Denizbank işbirliğiyle her yıl toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesini sağlamak amacıyla "Tarım Orman ve İnsan" konulu fotoğraf yarışması düzenlenmektedir. Bu kapsamda 2021 yılında 12. si düzenlenen "Tarım Orman ve İnsan" konulu fotoğraf yarışması sonucunda sergilenmeye değer bulunan eserlerin sergi açılışı Ordu-Giresun Hava Limanı sergi alanında gerçekleştirildi. Açılışa Vali Yardımcımız Levent YETGİN, İl Müdürümüz Kemal YILMAZ, Havalimanı Müdürü Zeki ŞENSOY ve vatandaşlarımız katıldı.

2009 yılından itibaren düzenlenen ve kamuoyunda yoğun ilgi gören "Tarım Orman ve İnsan" konulu fotoğraf yarışması 2021 yılında "Genel", "Çiftçi", "Öğrenci", "Tarım ve Orman Bakanlığı Çalışanları", "DenizBank Çalışanları" ve bu yılki ana teması "Çiftçi Varsa Hayat Var"  olan tema olmak üzere 6 farklı kategoride gerçekleştirildi.       

12. Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışmasına 6 kategoride toplam 606 katılımcı 3997 eserle katıldı. Seçici kurul tarafından 19 eserin ödül alması uygun görülürken, 83 eser de sergileme ve albüm çalışması için belirlendi. Ayrıca ödül alan eserlerden bir tanesi Tarım ve Orman Bakanımız tarafından Tarım ve Orman Bakanlığı Özel Ödülüne layık görüldü.                                              

İlimizde sergilenecek eserler 20-22 Eylül 2022 tarihleri arasında Ordu-Giresun Hava Limanı sergi alanında ziyaretçilerimizin beğenisine sunulacak olup, tüm halkımız davetlidir.