T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Hayvan Sağlığı Konularında Yapılan Çalışmalar Değerlendirildi

Yayın Tarihi : 9.3.2022

İl-İlçe Müdürlüklerimizde görevli hayvan sağlığı ekipleri tarafından hayvan hastalıkları ile mücadele, hayvan hareketlerinin kontrol ve denetimi konularında ilimiz genelinde yapılacak olan çalışmaları değerlendirmek amacıyla İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzde toplantı gerçekleştirildi.

İl Müdürümüz Kemal Yılmaz'ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya İl-İlçe Müdürlüklerimizde görevli veteriner hekimler, veteriner sağlık teknikerleri ve veteriner sağlık teknisyenleri katıldı.

Toplantıda konuşma yapan İl Müdürümüz Kemal Yılmaz; "İlimiz genelinde; hayvan hastalıkları ile mücadele, hayvan hareketlerinin kontrol ve denetimi, kimliklendirme, hayvancılık destekleme çalışmaları, işletmelerin belgelendirilmesi ve denetimi, sağlık taramaları İl ve İlçe Müdürlüklerimizdeki hayvan sağlığı ekiplerimiz tarafından yoğun bir emek ve gayretle yürütülmektedir" dedi.

Bakanlığımızca İlimiz için hayvan sağlığı konularında belirlenen 2021 yılı performans hedeflerinin %100 oranında gerçekleştirildiğinin altını çizen İl Müdürümüz; "İl ve İlçe Müdürlüklerimizde 117 veteriner hekim, 41 veteriner sağlık teknikeri ve veteriner sağlık teknisyeni görev almaktadır. İl ve İlçe Müdürlüğü ekiplerimizce yapılan çalışmalar neticesinde Bakanlığımızca İlimiz için hayvan sağlığı konularında belirlenen 2021 yılı performans hedefleri %100 oranında gerçekleştirilmiştir. Ayrıca yapılan başarılı saha çalışmaları ve etkin şekilde yürütülen aşılama çalışmaları sayesinde de uzun süredir ilimizde salgın hastalık ile karşılaşılmamıştır" şeklinde konuştu.

2021 yılında özveri ile yapılan çalışmalar ve elde edilen başarıların devamını dileyen İl Müdürümüz; "Hayvan sağlığı ekiplerimiz tarafından yapılan başarılı çalışmalar önceki yıllarda olduğu gibi 2022 yılında da devam edecektir. 2022 yılında yapılacak çalışmalarda tüm ilçelerimizin uyum içerisinde hareket etmesini sağlamak amacıyla gerçekleştirilen toplantımızın ilimiz hayvancılığına hayırlar getirmesini temenni ediyorum" diyerek sözlerine son verdi.