T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Bayram Öncesi Aralıksız Yol Kontrolleri Gerçekleştiriliyor

Yayın Tarihi : 16.7.2021

İl-İlçe Müdürlüklerimizde görevli hayvan sağlığı ekipleri tarafından kurban bayramı öncesinde hayvan hareketlerinin kontrolü ve hayvan hastalıklarının takibi amacıyla aralıksız yol kontrolleri gerçekleştiriliyor.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan İl Müdürümüz Kemal YILMAZ;  "Vatandaşlarımızın kurban bayramında dini vecibelerini gönül rahatlığı ile yerine getirmeleri amacı ile günler öncesinden Valiliğimiz himayelerinde İl Müdürlüğümüzce çalışmalar yürütülmektedir. Bu kapsamda hayvan hareketlerinin kontrolü ve hayvan hastalıklarının takibi amacıyla İl-İlçe Müdürlüklerimizde görevli hayvan sağlığı ekiplerince düzenli olarak yol kontrolleri yapılmaktadır. Yaklaşan kurban bayramı dolayısıyla yol kontrolleri arttırılmış olup yapılan kontrollerde hayvanların naklinde bulunması gereken pasaport, nakil belgesi, veteriner sağlık raporu vb. belgeler kontrol edilmekte ve hayvanların hastalık yönünden taramaları gerçekleştirilmektedir. Ayrıca kurulan hayvan pazarları, geçici kurban satış ve kesim yerleride sıkı bir şekilde denetlenmektedir" dedi.

Kurban bayramı öncesinde İl Müdürlüğümüz tarafından tüm gerekli tedbirlerin alındığının altını çizen İl Müdürümüz; "Kurban bayramı boyunca çalışmalarımız ve kontrollerimiz devam edecek olup, bu amaçla İl Müdürlüğümüzde ve 19 ilçemizde veteriner hekimler görevlendirilmiştir. Vatandaşlarımızdan gelecek ihbarları değerlendirmek, kontrol ve denetimleri yapmak üzere 44 personel ve 20 araç ile bayram boyunca hizmet vermeye devam edilecektir" diyerek sözlerini noktaladı.