19.10.2018 / Gösterim Sayısı : 111

İl Müdürlüğümüz Personeline Yangın Söndürme Eğitimi Verildi

#İl Müdürlüğümüz Personeline Yangın Söndürme Eğitimi Verildi

İşimizde veya gündelik yaşantımızda meydana gelebilecek muhtemel bir yangın durumunda yapılması gerekenler konusunda bilgi ve eğitim düzeyini yükselterek, ortaya çıkacak zararı en aza indirmek amacıyla tüm personelimizin katılımıyla birlikte teorik ve uygulamalı yangın söndürme tatbikatı eğitimi düzenlenmiştir.

İl Müdürlüğümüz konferans salonunda gerçekleştirilen teorik eğitimde yangınların çıkış nedenleri, olası bir yangında ne yapılması gerektiği, yangından korunma ve söndürme konuları anlatılmıştır. 

Daha sonra İl Müdürlüğümüz bahçesinde tüm personellerin katılımıyla kontrollü yangın söndürme tatbikatı yapılmıştır. Personelin, yangınlara müdahaleye karşı deneyim kazanmasının amaçlandığı tatbikatta, yangın türleri, yangın söndürme cihazlarının özellikleri ve nasıl kullanılması gerektiği, yangına müdahale sırasında karşılaşılabilecek olumsuzluklara karşı alınması gereken tedbirler ile yangın esnasında ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenler Uzman eğiticiler tarafından uygulamalı olarak gösterilmiştir.

Bu önemli konuda bizlere eğitim veren Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı AFKOM Eğitim ve Önleme Şube Müdürlüğüne teşekkür ederiz.

''