11.10.2018 / Gösterim Sayısı : 105

İyi Tarım Uygulamaları Eğitimlerimiz Devam Ediyor

#İyi Tarım Uygulamaları Eğitimlerimiz Devam Ediyor 2018

Altınordu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüz, İyi Tarım Uygulamaları Projesi kapsamında çiftçilerimize yönelik eğitim ve yayım çalışmalarına devam ediyor.

İlçe Müdürlüğümüzde görevli konu uzmanı personeller tarafından Teyneli Mahallesinde uygulamalı olarak verilen eğitimde; Fındıkta gübreleme, budama, yeni bahçe tesisi kapsamında örnek ocak dikimi ve toprak numunesi alımı ayrıntılı olarak anlatılarak, üreticilerimiz bilgilendirilmiştir.

Çevre, insan ve hayvan sağlığına zarar vermeden üretimin amaçlandığı İyi Tarım Uygulamalarında aynı zamanda doğal kaynakların korunması, tarımda izlenebilirlik ve sürdürülebilirlik ile güvenilir ürün arzının sağlanması da amaçlanmaktadır. Gelişmiş Ülkelerde önemsenen bu üretim modeli, Bakanlığımız tarafından da oldukça önemsenmekte ve İyi Tarım Uygulamaları kapsamında üretim yapan üreticilere her yıl ciddi miktarlarda destekleme ödemeleri yapılmaktadır.

İlimizde de her geçen gün daha geniş alanlarda daha fazla çiftçimiz tarafından uygulanan İyi Tarım Uygulamalarını yaygınlaştırmak için çalışmalarımız devam edecektir.       

''