4.7.2018 / Gösterim Sayısı : 146

9. “Tarım ve İnsan” Konulu Fotoğraf Yarışması Eserleri Sergisi Ünye İlçemizde Açıldı

#9. Tarım ve İnsan Konulu Fotoğraf Yarışması Eserleri Sergisi Ünye İlçemizde Açıldı
Bakanlığımız tarafından 9. su düzenlenen “Tarım ve İnsan” konulu fotoğraf yarışması sonucunda sergilenmeye değer bulunan eserlerin sergi açılış töreni Ünye İlçemizde düzenlendi. Düzenlenen törene Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin GÜNEY, İl Müdürümüz Kemal YILMAZ, ilçe protokolü, Ziraat Odaları Başkanları ve çok sayıda sanatsever katılmıştır.

Törenin açılışında bir konuşma yapan İl Müdürümüz Kemal YILMAZ; “Bakanlığımız tarafından Denizbank işbirliğiyle her yıl toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesini sağlamak amacıyla "Tarım ve İnsan" konulu fotoğraf yarışması düzenlenmektedir. Bu yarışma ilk defa 2009 yılında başlatılmış olup 2017 yılında 9.su düzenlenmiştir. 2017 yılında gerçekleştirilen yarışmanın ana teması “Milli Tarım” olarak belirlenmiştir.

9. Tarım ve İnsan konulu Fotoğraf Yarışmasına 501 kişi, 2 bin 326 fotoğrafla katılmıştır.  Düzenlenen yarışma neticesinde sergilenmeye değer bulunan fotoğraflardan 59 tanesi ilimizde sergilenmektedir. Sergide Genel, Çiftçi, Öğrenci, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Çalışanları, DenizBank Çalışanları ve Tematik kategori olmak üzere 6 farklı kategoride dereceye giren eserler yer almaktadır” dedi.

 Tarımın stratejik bir sektör olduğunu ve insanlığın gıdaya olan ihtiyacının her geçen gün arttığını vurgulayan İl Müdürümüz Kemal YILMAZ; “Ülkemiz coğrafyası ve iklim yapısı itibariyle farklı bölgelerde her türlü ürünün yetişebildiği bir ülke konumundadır. Bu yönden çok şanslı bir ülkeyiz. Bugün burada bu sergi ile Çukurova’nın pamuğunu, Aydın’ın incirini, Siirt ve Antep'in fıstığını,  Malatya'nın kayısısını, Ordu’nun fındığını ve daha birçok ürünün yetiştirilme sürecinde üreticilerimizin yaşadığı sevinci, mutluluğu, hüznü ve bunların fotoğrafa yansımış halini hep birlikte göreceğiz. Bugün bu eserler Ünye ilçemizde sergileniyor.  Ben bu vesile ile ürünlerini bin bir güçlükle üreten tüm üreticilerimize bir kez daha teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini noktalamıştır.

İl Müdürümüzün konuşmasının ardından Ünye kaymakamı Ümit Hüseyin GÜNEY de bir konuşma yapmış, ardından serginin açılışı gerçekleştirilmiştir.

9. Tarım ve İnsan Konulu Fotoğraf sergimiz 3-5 Temmuz 2018 tarihlerinde Ünye İlçemiz Atatürk Parkı Sosyal Tesislerinde sergilenmekte olup tüm sanatseverlerimizi bekliyoruz.

''