15.5.2018 / Gösterim Sayısı : 205

Tarıma Değer Katanlar Proje Yarışmasında 1. lik Ödülü Ordu’nun

#Tarıma Değer Katanlar Proje Yarışmasında 1. lik Ödülü Ordu’nun

​Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızca düzenlenen "Tarıma Değer Katanlar" yarışmasında Bireysel Projeler kategorisinde İl Müdürlüğümüzün “Fındık Bahçelerinde Serbest Sistem Yumurta Tavukçuluğu Projesi” birincilik ödülüne layık görüldü.

Bulunduğu yörede çalışmaları sonucu farklılık oluşturan yayımcı personelin ortaya çıkarılması, bu çalışmalardan herkesin haberdar olması ve yararlanması, yapılan çalışmaların ödüllendirilerek motivasyonun artırılması ve tarımsal yayımın öneminin vurgulanması amacıyla düzenlenen "Tarıma Değer Katanlar Yarışması Ödül Töreni" Bakanlıkta gerçekleştirildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Ahmet Eşref  FAKIBABA’nın da katıldığı törende İl Müdürlüğümüz adına birincilik ödülünü İl Müdürümüz Kemal YILMAZ ve personelimiz Veteriner Hekim Salih Yaşar ÖZTÜRK Bakanımızın elinden almışlardır.

Tören sonrası kısa bir açıklama yapan İl Müdürümüz; “Ordu Valiliğimiz himayesinde İlimizde 38’i organik olmak üzere 81 işletmede uygulanan Fındık Bahçelerinde Serbest Sistem Yumurta Tavukçuluğu Projesi, Bireysel projeler kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.

İl Müdürlüğü olarak yalnız fındıkta değil diğer tarımsal ürünlerimizde de proje çalışmaları yürütmekteyiz. Bizlerin amacı Ordu tarımını ülke tarımında üst sıralara taşımaktır. Bu amaçla bu ve benzeri proje ve çalışmalarımız devam edecektir. Elbette ki ödül almak bir amaç değildir. Ancak bu tarz ödüller çalışmalarımızda bizleri ve personelimizi motive etmesi açısından güzel ve gurur verici bir araçtır. Ben bu vesileyle Ordu’ya bu gururu yaşatan, projenin yazımında ve uygulanmasında büyük emeği olan başta mesai arkadaşımız Veteriner Hekim Salih Yaşar ÖZTÜRK olmak üzere, projenin uygulanmasında emeği geçen tüm personelime, paydaş kurum ve kuruluşların temsilcilerine ve proje uygulayıcısı üreticilerimize çok teşekkür ediyorum. Projenin İlimiz tarımına hayırlı olmasını diliyorum” diyerek sözlerine son vermiştir.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü olarak bizler de Salih Yaşar ÖZTÜRK başta olmak üzere projede görev alan tüm çalışma arkadaşlarımızı tebrik ediyoruz.

''